SON YORUMLAR

  • Mehmet G├Âz├╝pek
    az daha tv yi k─▒racakt─▒m, te┼čekk├╝rler, sayenizde ├ž├Âzd├╝m sorunu
  • Osman FATSA
    Blog kurmas─▒n─▒ Bilmeyen ve Para s─▒k─▒nt─▒s─▒ çeken arkada┼člara yararl─▒ bir bilgilendirme olmu┼č.Eline Sa─čl─▒k

Lnb A┼č─▒r─▒ Y├╝klendi Kabloda K─▒sa Devre Var Sorunu ve ├ç├Âz├╝m├╝

Lnb A┼č─▒r─▒ Y├╝klendi Kabloda K─▒sa Devre Var Sorunu ve ├ç├Âz├╝m├╝

Lnb A┼č─▒r─▒ Yüklendi Kabloda K─▒sa Devre Var Sorunu ve Çözümü

 

Bir çok mü┼čterimizin ya┼čad─▒─č─▒ bu sorun, mü┼čterilerimizin avine servis ça─č─▒rmas─▒na ve ekstra maliyetler ç─▒kmas─▒na sebep olmaktad─▒r, Öncelikle sorunun nedenlerine deyinece─čiz ve sonra çözümünü anlataca─č─▒z,

Nedenleri,

Yukar─▒daki fotograftada gördü─čünüz uydu anten kablosundaki metal örgü ile bak─▒r telin birbirine temas─▒ halinde kabloda k─▒sa devre olur ve tv niz yada uydu dekoderiniz bu uyar─▒y─▒ verir.

 

Lnb miz su ald─▒ysa (su iletken oldu─ču için) lnb içindeki devreler birbirine temas eder yada bozulur buda k─▒sa devre olmas─▒na sebep olur.

 

Tv mizin yada Uydu dekoderimizin tunerinde yüksek ak─▒mdan dolay─▒ k─▒sa devre olu┼čur yada uydu anten kablosu d─▒┼čar─▒dan (kablonun çat─▒da, aç─▒kda kalan k─▒sm─▒ y─▒pran─▒p çatlar yada lnb nin içindeki su kabloya girer) su al─▒r ve su kabloda yürür tv nin veya uydu dekoderinin tunerine ula┼č─▒r, buda k─▒sa devre olu┼čumunda büyük etkenlerdendir.

Çözümü

Uydu anten kablosunun her iki ucundaki konnektörleri kontrol edip metak örgünün bak─▒r tele temas edip etmedi─čine bakmal─▒y─▒z ve konnektörlerde herhangi bir oksitlenme olup olmas─▒d─▒n─▒ kontrol etmeliyiz. E─čer böyle bir durum var ise yankeski, falçata ve izole bant yard─▒m─▒ ile konnektörleri yenilemeliyiz. (Kabloya yeni konnektör takma i┼člemini için buraya t─▒klay─▒p makalemizi inceleyiniz)

 

Lnb miz su ald─▒ysa yapabileceklermiz k─▒s─▒tl─▒d─▒r. Ya lnb nin kurumas─▒n─▒ bekleyece─čiz, düzelme ihtimali vard─▒r, yada lnb bozulmu┼čtur, yenisini takmam─▒z gerekir.

 

Bu son çözümümüz en kötü ihtimaldir, dekoderin ar─▒zalanmas─▒na sebebiyet verebilir veya kablonun yenilenmesi gerekebilir, uydu anten kablonuzu dekoderden veya tv nin uydusunda ç─▒kar─▒p tuneri kontrol ediniz, herhangi bir oksitlenme var ise kuru bez yard─▒m─▒yla temizleyiniz, tunerin içinde çapak kald─▒ysa c─▒mb─▒z yard─▒m─▒zla temizleyiniz, kabloda a┼č─▒r─▒ oksitlenme var ise kabloyu de─či┼čtiriniz.

Bu sorun ile ilgili videolu anlat─▒m─▒m─▒z youtube kanal─▒m─▒zdada mevcuttur,

Video linki : https://www.youtube.com/watch?v=samZ0PLD2w0

KONU ─░LE ─░LG─░L─░ SORULARINIZI YORUM KISMINDAN B─░LD─░REB─░L─░RS─░N─░Z.

Yukar─▒daki yöntemler çözüm olmuyor ise profesyonel bir ekip ça─č─▒r─▒p ar─▒zan─▒z─▒ gidere bilirsiniz.

─░stanbul için #UyduBurada ekibinden yard─▒m alabilirsiniz.

Servis Randevu Telefonlar─▒

0542 528 57 28 – 0212 625 8 625

D─░─×ER BLOGLAR

YORUMLAR

  • Avatar
    az daha tv yi k─▒racakt─▒m, te┼čekk├╝rler, sayenizde ├ž├Âzd├╝m sorunu

B─░R YORUM YAZ

Scroll